Využijte naše tipy pro psaní básniček a zašlete nám svá vydařená dílka. Rádi je publikujeme! Tématem pro prosinec jsou básničky o domácích mazlíčcích.

Pište o zvířátku, které máte doma, nebo které byste si přáli mít. Můžete rýmovat o tom, jak váš mazlíček vypadá, co rád dělá, jak se chová, jaké tropí legrácky a darebačiny.

Svoji básničku můžete i zajímavě výtvarně zpracovat a upravit! Rozmyslete si předem, jak prostor papíru využijete, kam básničku umístíte, můžete použít barevný papír a připojit ilustraci nebo nějak zajímavě papír ozdobit. Ukázku výtvarně hezky zpracované básničky naleznete v příloze.

Rady, jak napsat básničku, najdete na našem webu Šotkoviny:

K článku připojte obrázky nebo fotografie vašeho mazlíčka a samozřejmě zvolte pro básničku vhodný název. Dále napište své jméno a příjmení, název školy a třídu. Vaše básničky budeme postupně uveřejňovat na www.sotkoviny.cz.

Příspěvky prosím zasílejte na e-mail: sotek@sotkoviny.cz, nebo poštou na adresu: Abeceda, občanské sdružení, Svatoslavova 611/3, 140 00 Praha 4 - Nusle.

 Stále nám můžete posílat i příspěvky k předchozím tématům (viz http://www.ctenarska-gramotnost.cz/o-projektu/posilejte-nam-dilka a http://www.sotkoviny.cz/souteze/posilejte-horory).

Tereza Linhartová

Zobrazení: 55127

Hodnocení: 2.1 (1542 hlasů)

 

15. 12. 2011