Nemám ráda sychravé zimní počasí, kdy venku fouká chladný vítr a déšť nás všude studí. To se pak moc těším domů do teplíčka. Sednu si v obývacím pokoji do křesla, mamka uvaří teplý čaj a někdy k tomu ještě přidá zážitky ze svého života.

 

Svoje dětství a školní léta prožila ve Vítochově. Učila je hodná paní učitelka Špatková. Paní učitelka nejen učila, ale zastávala i funkci uklizečky a školníka.

 

Ve třídě stála velká kamna. No a kdo v nich topil? Přece paní učitelka!

 

Každé ráno prohlížela služba, kterou tvořili dva žáci ostatní, jestli jsou všichni učesaní, jestli mají v pořádku nachystané svoje učební pomůcky.

 

Paní učitelka také hrávala s dětmi divadelní představení. Mamka vzpomíná, že za odměnu za tahle představení jezdili s paní učitelkou na výlety. Vzpomíná na zájezd, kdy navštívili Prahu. „Byli jsme se podívat v Ruzyni a viděli jsme z blízka přilétat a odlétat letadla.“

 

Často, když jedeme k babičce a míjíme vítochovskou školu, tak si maminka na svá školní léta vzpomíná. Vzpomíná také na to, jak si do lavice kružítkem vyrývala různé květiny. Dědeček pak lavici musel natírat. Jestli se na mamku zlobil, to už se nepochlubila.

 

Michaela Zichová, 8. ročník

Základní škola a Mateřská škola Strážek

 

 

Michaela Zíchová

Zobrazení: 10792

Hodnocení: 2.3 (650 hlasů)

Související články:

 

20. 1. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Michaela Zíchová

Zobrazení: 10759

Hodnocení: 2.6 (378 hlasů)

Související články:

 

20. 1. 2011