Líný Bonny

Autor

Patrik Šustr

Byl jednou jeden les a v tom lese žila zvířátka. Žili tu společně králíci, lišky, psi i kočky, kteří odešli od lidí. Řídili se podle svých pravidel a všichni měli nějakou práci, kterou museli vykonávat.

 

Jednoho dne se stalo, že si pes Bonny řekl: „Už nebudu pracovat, protože mě to nebaví.“ Kočka Líza ho šla přesvědčit, aby pracoval. Poradila mu: „Když nebudeš pracovat, ostatní nebudou mít dostatek jídla na zimu.“ Bonny na to nereagoval. Bylo to špatně, protože by samozřejmě umřeli hlady.

Za týden se začalo rozdělovat jídlo podle toho, kolik měl kdo odpracováno. Když tam Bonny přišel, čekalo na něj jen několik kousků jídla. Divil se, proč ostatní dostali mnohem více. Po pár týdnech mu jídlo začalo docházet. A tak ho napadlo, že někoho o trochu jídla požádá.

Bohužel mu ostatní zvířátka nemohla nic dát, protože by jim to nestačilo do dalšího rozdělování. Ze samého zoufalství zašel za Lízou. Ta mu přece jenom něco málo k zakousnutí dala. A Bonny jí začal vyprávět, že má nedostatek jídla. „Jsem už tak slabý, že ani nemůžu pracovat. Prosím, pomoz mi.“

Líza mu vysvětlila, jak funguje rozdělování jídla a proč se musí pracovat. Bonny pečlivě poslouchal. Nakonec se dozvěděl, že když bude opravdu pracovat podle svých sil, bude mít dostatek jídla, aby mu to stačilo k dobrému životu. A od té doby té doby Bonny vždy pracoval a měl proto hromadu jídla. Začal si také užívat více života.

Poučení: Musíš pracovat, jinak nebudeš mít na jídlo.

 

Patrik Šustr, 4. ročník

Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Chrudim

 

 

Patrik Šustr

Zobrazení: 47685

Hodnocení: 2.6 (2004 hlasů)

Související články:

 

1. 3. 2011

 
 

Diskuze: Líný Bony

Autor

Tereza Srpová

Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Tereza Srpová

Zobrazení: 30054

Hodnocení: 2.6 (551 hlasů)

 

20. 4. 2012