„Děti, čtěte!“ To není jen tak obyčejná výzva, ale také název festivalu plného hraní, čtení, divadla a hudby. Na tento zábavný festival se už moc těší nejen náš Šotek, ale také mnoho kluků a holek, kteří rádi čtou, malují, dívají se na filmy a poslouchají hudbu. Přidejte se k nim a navštivte 3. a 4. června Strahovský klášter v Praze, kde se festival koná.

Pokud jste milovníci knížek a rádi si v nich prohlížíte obrázky, přijďte už v pátek 3. června v 10:00 na slavnostní otevření výstavy knih a ilustrací, které pro vás připravila naše nejlepší nakladatelství, jako jsou např. Meander, Paseka, Baobab a mnoho dalších. Věříme, že tu objevíte krásné knížky, které vás zavedou do světa nekonečné fantazie.

Na festivalu bude několik výtvarných dílen, ve kterých si budete moci vytvořit svoji vlastní záložku do knížky, bramborové razítko, tahacího panáka a další veselé pomůcky. Naučíte se také základy japonského umění origami, díky němuž si z papíru složíte třeba jestřába.

V průběhu festivalu vám ze svých knih budou číst různí známí spisovatelé. Můžete si poslechnout Pavla Hrnčíře, který vás seznámí s jednou mimořádně potrhlou rodinou, co si pořád a všude hraje. Pokud máte raději pohádky, určitě vás zaujme čtení Daniely Krolupperové o víle Vincencii a zákeřných keřích.

Bude pro vás připraveno mnoho zábavných divadelních představení. Navštívíte-li např. představení divadelního spolku Meotar, uvidíte příběhy různých bubáků. Těšit se můžete například na mrtvou kočku, která mluví. Na festivalu nebudou chybět ani loutková představení, filmy a oblíbení kouzelníci.

K tomu všemu vám zahrají a zazpívají holky ze skupiny Lakomé Barky. Představí se také studentský jazzový orchestr HarmCore Jazz Band, jehož hráči o sobě tvrdí, že mají nejvyšší IQ na světě, ale jsou těžcí amatéři a tedy hrát neumí…

Festival už podruhé slavnostně zahájí Livie Klausová, manželka prezidenta České republiky.

Tak co říkáte, vydáte se také na festival „Děti, čtete!“?

Více informací:

• Nakladatelství Meandr: http://www.meander.cz/detictete

Tereza Srpová

Zobrazení: 13344

Hodnocení: 1.8 (1025 hlasů)

 

24. 5. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Tereza Srpová

Zobrazení: 13344

Hodnocení: 2.3 (372 hlasů)

 

24. 5. 2011