Kocourek Monty

Autor

Kateřina Neprašová

Zvláštní spaní

Montík má nějaký skrytý smysl pro zvláštní spaní. Vždy si najde zvláštní místo a pak se zvláštně uloží. Když si ze začátku nemohl zvyknout, že spí bez své mámy, velmi nám pomohl chlupatý potah na gauč. 

 

Monty má náš chlupatý gauč moc rád. Také moc rád spí v mojí nebo bratrově posteli. Když Montík spí a začnu mu dělat jídlo, ani nemusím dělat „či či“ a on hned vystřelí jako raketa, běží za mnou, co nejrychleji může. A já se jen divím, jak to že ještě před vteřinou spal.

 Na zahradě

Konečně nadešel čas, kdy už může Monty ven. Nejdříve se naší zahrady trochu bál, ale nakonec se mu tam moc líbilo. Kličkoval kolem keříků, běhal mezi pampeliškami a hrál si s mouchami na honěnou. Když už byl unavený, lehl si do trávy a vyhříval se na sluníčku. Po chvilce odpočinku šel prozkoumat kůlnu. Šmejdil mezi zahradním náčiním, až z něho místo bílého Montíčka byl šedý Montíček. Když vyšel z kůlny, začala ho zajímat jedna včela. Monty začal včelu honit a měl velké štěstí, že mu nedala žihadlo. Hned co zjistil, že si s ním včela nechce hrát, nechal ji být a odešel jinam. Zahlédl dřeva, která jsme měli přichystané na topení v krbu. Hned jimi začal prolézat a já jsem se divila, že si nezadřel třísku.

 

Po tomto náročném dni jsme já s Monty šli domů. Doma jsem Montíškovi dala jídlo a šla jsem si odpočinout.

 

Neklidná noc

V noci byl Monty velmi neklidný. Stále pšíkal a olizoval si tlapku. Když jsem se chtěla podívat, co tam má, nepustil mě k tomu místu. Nepustil nikoho ani mamku ani taťku. Šli jsme spát. V noci, když jsme spali, Monty mňoukal. Ráno jsme zjistili, že na tom bolavém místě má velmi velké a už hodně napité klíště.

Montíka to místo s klíštětem moc bolelo. Mamka s taťkou se mu klíště z tlapky snažili vyndat. Mamka vzala pinzetu a opatrně uchopila klíště a začala s ním otáčet. V jeho chlupatém kožichu se jí to dělalo obzvlášť špatně. Nakonec klíště úspěšně vyndala. Montík byl šťastný, že už to má za sebou.

 

Dospělý Monty

Z Montíka je teď dospělý kocour a stala se z něj šelma. Přes den Monty spí a tulí se, v noci vyráží jako správná šelma na lov. Stručně řečeno: přes den plyšák, v noci šelma!

Kateřina Neprašová, 6. ročník
3. Základní škola v Holešově


Kateřina Neprašová

Zobrazení: 11954

Hodnocení: 1.9 (675 hlasů)

 

30. 1. 2012

 
 

Diskuze: Kocourek Monty

Autor

Kateřina Neprašová

Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Kateřina Neprašová

Zobrazení: 11608

Hodnocení: 2.3 (366 hlasů)

 

30. 1. 2012