Krajina mých snů

Autor

Tereza Zachovalová

Cukrový svět je nádherné místo. Hory jsou tu velké a mohutné, na vrcholku mají šlehačku a celé jsou z čokoládového krému. Na cestičkách je jemný poprašek kouzelného prášku a všechno je tu jako z pohádky. Domeček z perníku, kde bydlí Ježibaba, která je z oplatků a sušenek. Kolem jsou bonbony a lízátka, která jsou sladká jako med. Mráčky tu jsou ze žvýkaček a zbývá jen na ně dosáhnout.

 

Před sebou vidím velikou a hlubokou propast. Cítím nebezpečí! Bydlí tu drak, který je z kokosu. Ale stačí malé fouknutí větříku a drak by se rozsypal. Kolem mě protéká zpívající karamelový potůček. Květy jsou z marcipánu, zvířátka z cukrové vaty a všude cítím krásnou vůni skořice a vanilky. Ovoce je tu obrovské a sladké jako poleva.

 

Další potůčky, které tu protékají, jsou sirupové. Ochutnávám vše, co jde. Chutná to výborně. Ptáčci tu zpívají tak krásně, jako když hraje harfa. Jemné tóny ladí mému uchu. Ty barvy kolem mě, ta vůně, těch dobrot všude, kam mé oko dohlédne. Jsem úplně jako v ráji.

 

Na zemi jsem uviděla lentilkami napsané mé jméno. Radostí jsem byla bez sebe, ale v tu chvíli jsem zjistila, že to byl jen sen, a říkám si doteď, že v takovém kraji bych chtěla žít. Je to kraj chutí, barev, vůní, pohody a dá se tu žít s klidem a bez starostí.

 

Tereza Zachovalová, 8. E

Základní škola Boskovice, okres Blansko

 

Tereza Zachovalová

Zobrazení: 12123

Hodnocení: 2.4 (623 hlasů)

Související články:

 

7. 1. 2011

 
 

Diskuze: Krajina mých snů

Autor

Tereza Zachovalová

Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Tereza Zachovalová

Zobrazení: 11363

Hodnocení: 2.7 (362 hlasů)

Související články:

 

7. 1. 2011