Království Lednice

Autor

Kamila Mentelová

 Za devatero rohlíky a devatero salámy, bylo jedno království Lednice. Vládl zde už starý král Hořčice se svou jedinou dcerkou, princeznou Majolinkou.

Král ovšem nechtěl svoji dceru nechat vládnout na Lednici samotnou, a tak se rozhodl uspořádat několik slavností, aby si Majolinka našla chrabrého prince. Králi se zalíbil princ Rohlík z chlebníku, princ Bebe ze sladkostí, princ Salám z Masny nebo princ Hrnek z Police. Jenže ani jeden se princezně nezalíbil, ta měla oči jen pro jednoho. Sir Kečup z Mražňova. Otec si toho hned všiml. „Má drahá dcerko, toto je sir Kečup z Mražňova. Povídá se, že je to Casanova. Není moc moudré se s ním bavit.“ Jenže Majilonka koukala Kečupovi přímo do očí. Byla oslněna. 

„Ale papá. Je to princ. Určitě není takový, jak se vypráví. Jdu za ním.“ Zvedla se, otec jen zakroutil hlavou a seděl dál. „Dobrý večer, princezno,“ uklonil se a sundal si uzávěrku. Majolinku to ohromilo. „Dobrý večer. Vy jste Sir Kečup, že?“ „Ano jsem. Mohu vás vyzvat k tanci?“ Neváhala. Protančili spolu zbytek večera. Láska na první tanec. Majolinka hned běžela k otci všechno mu povědět. Otec byl tak nadšený, že dostal infarkt. Naštěstí ho vzkřísili včas na obřad a svou dceru doprovodil k oltáři.

Po svatbě král náhle odešel do důchodu, všichni se radovali a Kečup s Majolinkou spolu žili šťastně až do doby trvanlivosti.

Kamila Mentelová

ZŠ Komenského, Týnec nad Sázavou

Kamila Mentelová

Zobrazení: 8909

Hodnocení: 2.1 (629 hlasů)

 

23. 4. 2013

 
 

Království Lednice

Autor

Kamila Mentelová

Vyhledat:
Ivana Zalabáková - bez titulku6. 5. 2013 20:10 

Opravdu se ti to povedlo! Pobavila jsem se skvěle.

Ulyana Piskunova - bez komentáře!8. 5. 2013 14:24 

...a žili šťastně až do doby trvanlivosti...to se povedlo:)

«
1/1
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Kamila Mentelová

Zobrazení: 8909

Hodnocení: 2.5 (261 hlasů)

 

23. 4. 2013