Když jsem byl ještě malý, trávil jsem čas v obchoďáku a čekal jsem, až si mě někdo koupí. Jednoho krásného dne si mě koupil jeden kluk. Doslechl jsem se u pokladny, že se pojede na dovolenou do Maďarska a já prý pojedu také.

Druhý den jsme hned vyráželi. Kluk mě dal do batohu a utáhl tak silně, že jsem se málem udusil. Jeli jsme ještě se dvěma rodinami. Cesta byla dlouhá a udělali jsme během ní čtyři zastávky, tedy co si pamatuji. Když jsme tam přijeli, tak jsem zjistil, že zde budeme jeden týden.

Hned jak jsme přijeli, tak jsme šli na nákupy a na zmrzlinu a já se jako obvykle pokydal. Byl jsem opravdu moc špinavý, tak mě hodili do Balatonu a umyli. Moc příjemné to tedy nebylo. Když jsme přišli domů, tak byl už večer. Šel jsem hned spát, protože jsem byl hrozně unavený. Ráno jsem si přispal. Člověk mě snesl dolů a hodil na gauč. „Narazil jsem si kostrč,“ vykřikl jsem. Po snídani jsme se šli vykoupat. Byla tam veliká hloubka a já se málem utopil nebýt jednoho schůdku, o který jsem se zachytil.

Když jsme se vrátili domů, byl už večer a já šel opět spát. Ale lidé grilovali maso, takže tam byl hluk a já jsem nemohl usnout.

Ráno jsem jako vždycky zaspal. Znovu mě dolů snesl člověk, protože schody byly moc vysoko. U snídaně jsem se od ostatních plyšáků dozvěděl, že pojedeme do termálních lázní hned po obědě. K obědu byly špagety. Moc jsem se těšil. Tak jsme se naobědvali a vyrazili. Byla tam hezky teplá voda. Zpět do domu jsme jeli přes benzinku, ale nevím to jistě, protože jsem byl v kufru. Nevím ani, kde jsme byli, ale když jsme se vrátili, tak byl opět večer.

Hned ráno jsem zjistil, že už jsme tu pátý den a zítra pojedeme domů. Předposlední den nebyl ničím výjimečný, snad jen tím, že pršelo a my, blázni, se šli koupat. V tom dešti jsme strávili celý den a večer přestalo pršet. Zase se grilovalo a já měl dvě masa. Byl jsem utahaný, tak jsem si šel lehnout.

Poslední den jsem si sbalil svůj malý kufřík a dal jsem si ho do obýváku.

Cesta domů proběhla poklidně a já jsem si odnášel spoustu zážitků z pobytu.

Michal Hruška, 7. ročník

ZŠ Benešova 585, Třebíč

Michal Hruška

Zobrazení: 6633

Hodnocení: 1.9 (431 hlasů)

Související články:

 

17. 10. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Michal Hruška

Zobrazení: 6633

Hodnocení: 2.3 (204 hlasů)

 

17. 10. 2011