Mrazivý zimní den

Autor

Karel Heřman

Budu popisovat mrazivý zimní den. Není lepší pocit, než to nádherné příjemné probuzení do mrazivého zimního dne. Ten příjemný, nadýchaný, studený vánek, který nás obklopí po otevření zimou nádherně zmalovaného okna. Ty jemné, třpytivé obrazce diamantového mrazíku poseté na špičkách ledové trávy. Také mrazivé zimní víly, snášející se z oblaků v podobě sněhových vloček, dodávají zimnímu dni tu nádhernou atmosféru svobody a krásy přírody. Co na tom, že sníh nám také přináší mnoho problémů na silnicích a vytváří před domem sněhové bariéry, které si vyžadují lidskou práci.

                     

                    Ilustrační foto: Petr Prokeš

Bohužel mnoho lidí přehlíží kladné stránky zimních dnů, jako je například velmi oblíbené bruslení, lyžování nebo jen bavení se pohledem na tento div přírody. Lidé ale často vidí za těmito zimními dny jen velikou zimu a práci s odklízením sněhu.

Podle mého názoru jsou na celé zimě nejkrásnější ty kouzelné procházky zimou zkrásněného lesa. To křupání čerstvě napadaného sněhu pod nohama, které se ozve s každým novým krokem. Ty bodavě ostré dýky visící z každého stromu a z každé větve a zimní obleky kamenů v podobě rubíny posetých mechů. Snad nejkrásnější projev zimních dnů na lese je několik křišťálovým ledem zamrzlých lesních jezírek, louží a rybníčků. Však nejvýraznějším a nejpodstatnějším rysem zimních dnů jsou mohutní pánové lesa přikryti nádhernými zimními plášti ušitými ze sněhových vloček s ozdobami v podobě zimních křišťálových rampouchů. Když se začíná stmívat, všechny ty nádherné rysy zimní přírody se skryjí pod noční peřinou a tím pádem nás dalšího rána čeká nové překvapení při pohledu na ten mrazivý zimní den, div přírody.

Myslím si, že i lidé, kteří zimu odsuzují za její záporné stránky, si musí ve svém srdci jako všichni ostatní lidé najít kousek místa pro tu zimní atmosféru a věnovat alespoň trošku času kocháním se tou přírodní krásou.

Karel Heřman, 8.B

ZŠ Komenského, Týnec nad Sázavou

Karel Heřman

Zobrazení: 8270

Hodnocení: 2.2 (555 hlasů)

 

22. 7. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Karel Heřman

Zobrazení: 7652

Hodnocení: 2.5 (244 hlasů)

 

22. 7. 2011