Klub Tygrů

Autor

Monika Kolářová

Napsal: Thomas Brezina
Ilustrovala: Noemi Feornová
Knihu vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2008.
Počet stran: 125
Názvy kapitol: Strašidlo ve starém majáku, Pobřeží koster, Mrazivý chlad, Zmizel?, Opravdové strašidlo, Překvapivý objev a dalších dvanáct kapitol.

 

O zimních prázdninách se vydává Biggi, Patrik a Luk z Klubu tygrů ke Karibskému moři, kde bydlí Lukášův strýc Bert. První noc uviděla Biggi v majáku, který byl naproti jejímu oknu, blikající světlo. Ráno to šla říct svým kamarádům a strýčkovi, ale oni jí nevěřili. Strýček říkal, že je maják opuštěný a je nemožné se do něj dostat. Když se blížil večer, šli se kamarádi projít na pobřeží a uviděli, že maják opravdu bliká. Tak Patrika napadlo, že si půjčí vodní skútr a pojede se tam podívat. Když se Patrik dlouho nevracel, napadlo Biggi, že spolu s Lukem za ním pojedou na člunu. Dorazili k majáku, ale byla už velká tma. Vešli dovnitř a hledali Patrika, ale nemohli ho nikde najít. Proto se šli podívat až úplně nahoru, na balkon, a najednou zaslechli klapnutí dveří pod nimi. Běželi proto dolů, ale nikoho neviděli. Dveře byly stále otevřené. Z podzemí uslyšeli ťukání. Vešli tam kovovým poklopem, který byl v podlaze.

 

                           

 

Jak slezli dolů, uviděli Patrika celého svázaného a se zalepenou pusou. Honem ho rozvázali, ale on si vůbec nevzpomínal, kdo mu to udělal. Najednou uslyšeli volání strýčka Berta, který byl u majáku. Řekli mu, co se stalo, a proto se všichni vydali do podzemí. Strýček jim cestou vyprávěl, že maják kdysi okupovali piráti a toto je nejspíš jejich tajná chodba. Ve výklenku našli mapu, která vedla k pirátskému pokladu. Najednou byl příliv a voda jim zaplavila chodbu, kterou se měli vrátit. Nevěděli, co si počnou. Náhle ucítili závan vzduchu. Nad nimi byl otvor a tím se naštěstí dalo vylézt ven. Jakmile vylezli, uviděli chlápka jménem Leo, který říkal, že je strýčkův dávný kamarád. Strýčkovi to ale bylo divné, protože opravdový Leo měl jizvu na tváři.

 

Taky ano. Chlap je přivázal ke stromu. Vzal si mapu k pokladu a vyrazil ho hledat. Biggi však přivázal málo, takže se dokázala odvázat a zavolala policii. Ta chlapa dopadla a poklad připadl Karibskému muzeu.

 

Druh literatury: dobrodružný příběh


Charakteristika postav: Luk, Biggi a Patrik jsou nejlepší kamarádi, kteří jsou stateční, protože se nebojí jít do chodby a zavolají policii na zlého chlapa. Strýček Bert je hodný. Má strach o děti a vydá se za nimi.

 

Kniha byla velmi napínavá. Vybrala jsem se ji proto, že se dobře četla a já mám ráda, když má napínavý děj. Doporučila bych ji všem dětem, které mají rády dobrodružství. Je zajímavá i téměř strašidelným názvem.


Kniha je určena pro čtenáře od devíti do dvanácti let. Četla jsem ji tři dny.

 

Monika Kolářová, 5. ročník

Základní škola a mateřská škola Lukavice, okres Chrudim

 

 

 

Monika Kolářová

Zobrazení: 54293

Hodnocení: 2.4 (2116 hlasů)

Související články:

 

3. 2. 2011

 
 

Diskuze: Klub Tygrů

Autor

Monika Kolářová

Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Monika Kolářová

Zobrazení: 53014

Hodnocení: 2.7 (1264 hlasů)

Související články:

 

3. 2. 2011