Noc s Andersenem

Autor

Tereza Srpová

Jak se blíží konec března, je náš Šotek už pěkně natěšený. Nemůže se dočkat, až nastane 1. dubnový pátek, jeho druhý nejoblíbenější den v roce (hned po Vánocích). A na co že se tak těší? No přeci na Noc s Andersenem!

                    

Sbalí si pyžámko, kartáček na zuby a spacák a vyrazí do knihovny, aby tam strávil celou noc ve víru pohádkového dobrodružství. Doprovází ho totiž duch pana Andersena, pohádkáře, který napsal tak krásné pohádky jako třeba Princezna na hrášku nebo Cínový vojáček.

Každý rok čekají na Šotka a všechny děti, které do knihovny přijdou, nová překvapení. Minulý rok si Šotek moc pochvaloval loutkové divadlo s názvem „Popletená pohádka“. Také se vrhl do soutěže o nejlepšího čtenáře. Ani trochu mu nevadilo, že nezvítězil, protože si při vyplňování rébusů, kvízů a při plnění záludných úkolů užil spoustu zábavy. Vzpomíná, jak jeden rok vyhrál na pohádkové diskotéce pyžamového missáka. To byla, panečku, sláva!

Šotek si nikdy nenechá ujít sázení pohádkovníku a tvoření pohádkové knížky. Hodně se při tom zpívá, píše a maluje, a to on dělá tuze rád. Moc se také těší na to, až zjistí, jaký herec nebo spisovatel do knihovny letos zavítá, aby jemu a všem dětem krásně předčítal z nových pohádkových knížek. O půlnoci se pak všichni vydají na procházku městem a vypráví si strašidelné příběhy, které někdy slyšeli, četli nebo si je prostě sami vymysleli. Šotek zaslechl, že se v některých knihovnách pořádají i stezky odvahy. To musí být děti opravdu statečné, když se nezaleknou ani kostlivce a jiných strašidel, která tu na ně číhají.

Jelikož má Šotek také pro strach uděláno, nejspíš se tento rok vydá do knihovny Karla Hynka Máchy v Litoměřicích, přečetl si totiž, že se tam bude číst kniha Strašibraši. Všichni se ocitnou v kouzelné škole, budou vařit lektvary, strašit ve sklepeních, čeká je rej na náměstí…

Noc s Andersenem se jistě koná i ve vaší knihovně nebo možná i ve škole či v domě dětí a mládeže. Podívejte se na stránky http://www.nocsandersenem.cz/ a najděte si na mapě vaše město, pak lehce zjistíte, kde se u vás tato kouzelná noc bude slavit. Pokud milujete Křemílka a Vochomůrku, Rumcajse nebo třeba vodníka Česílka, určitě vás potěší, že je tento rok věnován hlavně pohádkám Václava Čtvrtka.

Nezapomeňte tedy, Noc s Andersenem se koná už 1. dubna!

                                              


 

Tereza Srpová

Zobrazení: 58184

Hodnocení: 2.0 (1265 hlasů)

Související články:

 

16. 3. 2011

 
 
Vyhledat:
Tereza Srpová - Vaše zážitky z Noci s Andersenem28. 3. 2011 14:48 

Jaké jsou Vaše zážitky z Noci s Andersenem?

Sára Topinková - noc s andersenem9. 4. 2013 16:29 

Bylo to prostě supr. Soutěže taky skvělí.

«
1/1
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Tereza Srpová

Zobrazení: 54876

Hodnocení: 2.5 (908 hlasů)

Související články:

 

16. 3. 2011