Ahoj holky, kluci i další fandové Šotkovin!

Jsme moc rádi, že jste si zvykli chodit na web Šotkoviny. Také nás moc těší, že přispíváte do diskuzí pod články. Rádi si vaše vzkazy čteme a občas i nějaký diskuzní příspěvek připojíme.   

 

Hrajete rádi fotbal, prší, šachy nebo nějakou jinou hru? A napadlo vás někdy, jak by taková hra vypadala, kdyby neměla žádná pravidla? Například ve fotbale by mělo jedno družstvo pět hráčů, ale jeho protivník dvacet; do toho by se třetí fotbalový tým rozhodl, že si také zahraje, a přiběhl by najednou na hřiště; dva hráči by si přinesli plážový míč a začali si s ním v brance házet; rozhodčí by uprostřed zápasu odešli na nákup… Na takový „fotbal“ by se nedalo dívat a nikdo by ho ani nechtěl hrát, viďte? Bez pravidel se prostě žádná hra hrát nedá – místo hry vznikne jen chaos, při kterém by se mohlo i něco špatného stát. Proto máme pravidla a rozhodčí, kteří dohlížejí na jejich dodržování.  

 

Také hraní na Šotkovinách má pár jednoduchých pravidel, která není nijak těžké dodržet – zvládne to každá bystrá dívka i chlapec. Naše pravidla vycházejí z moudrého rčení „co nechceš, aby někdo dělal tobě, nedělej ty jemu“.  

 

Pravidla pro diskuze na Šotkovinách  

 

1. Pokud mě téma oslovilo, zapojím se do diskuze pod článkem (můžu i ocenit jeho autora). 

 

2. Snažím se vyjadřovat srozumitelně (aby mě ostatní správně pochopili). 

 

3. Pod svůj názor se podepíšu celým jménem a příjmením (nevystupuji anonymně nebo pod přezdívkou). 

 

4. Snažím se psát spisovně (pravopisné chyby nejsou právě dobrou vizitkou). 

 

5. Respektuji odlišné názory i ostatní diskutující (také by se mi nelíbilo, kdyby mě někdo urážel). 

 

6. Píšu slušně (sprostá slova do diskuzí nepatří).  

 

7. Než diskuzní příspěvek odešlu, přečtu si ho po sobě a zkontroluji, jestli jsem nezapomněl/a dodržet některé pravidlo.  

Možná si někteří z vás myslí, že by bylo super, kdyby žádná pravidla nebyla. Jak by to ale dopadlo v životě? Auta by jezdila po trávníku i po chodníku a vy byste před nimi museli uskakovat jako králíci; kdyby vás nějaký řidič přejel a ujel od nehody, nic by se mu nestalo... Zkuste si teď představit, co všechno by se mohlo stát, kdyby nebyla pravidla silničního provozu, slušného chování, pravopisu... Mohli byste si sice dělat, co byste chtěli, jenže ouha, nezapomeňte, že tohle by platilo pro každého. Cokoliv by někdo mohl udělat i vám! Pravidla nás vlastně chrání. Proto je jejich dodržování důležité.   

 

Stejně jako rozhodčí dohlížejí na dodržování pravidel při hraní her, v životě máme soudce nebo policisty, kteří nás chrání před lidmi, kteří porušují zákony. A také vznikly sankce pro lidi, kteří pravidla nedodržují. Kdo porušuje zákony, může skončit ve vězení. Kdo porušuje pravidla ve fotbalu, dostane červenou kartu a už nesmí dál hrát. Jaké sankce používáme na Šotkovinách?  

 

Sankce za porušení pravidel na Šotkovinách   

 

 1. Smazání diskuzního příspěvku.  

 

2. Zrušení registrace diskutujícímu (takže se už nebude moci přihlásit na Šotkoviny). 

 Věříme ale, že žádné sankce nebudeme muset používat. :-)

 

Ladislava Whitcroft

Zobrazení: 38377

Hodnocení: 2.2 (1988 hlasů)

 

30. 11. 2016

 
 
Vyhledat:
pepa novák - Melodrama20. 6. 2013 19:27 

A tohle všecho jenom kvuli jedny diskuzi?
vždyť to byla sranda! Ona se z toho vzpamatuje.
Je to nechutné jak cenzura zasáhla i do webu pro děti. Pokud není někdo záměrně šikanován, nevidím důvod k akci. Myslím, že se většina lidí umí bránit takže není potřeba abyste psali takovéhle články

Ulyana Piskunova - Re: Melodrama21. 7. 2013 16:10 

Hele! Tak za prvé: JÁ jsem napsala ten příběh a vy kritici nechápete mou snahu a cíl. Za druhé, takové články jako je tenhle, svět potřebuje. A ten článek se mi navíc líbí. A to je za třetí. :D

tomasek - pohadka21. 11. 2013 15:28 

chci si na psat pohadka prosim.

Emma Justova - gfweg18. 9. 2017 8:55 

já si myslím že máte všichni pravdu

Emma Justova - fhz18. 9. 2017 8:57 

ne ale mne se ten text líbil a ocenuji snahu

«
1/1
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Ladislava Whitcroft

Zobrazení: 38377

Hodnocení: 2.6 (746 hlasů)

 

18. 6. 2013