Hrůza v tunelu

Autor

Pavla Chvojková

Mladá žena jménem Emily se vracela z práce domů metrem. V tu ránu se vlak zastavil a zhasla se všechna světla. Emily se šla podívat, co se stalo. Zaklepala na dveře strojvedoucího, ale nikdo se neozval, tak šla na konec metra a tam byl neznámý chlap s baterkou a svítil přímo na Emily. Emily volá: „Mohl byste tu baterku dát dolů?“ Ale neznámý muž se neozval a začal se přibližovat. Emily dostala strach a začala utíkat, ale neznámý muž jí chytil a začal se smát. Emily křičela a házela sebou ze strany na stranu. Neznámý muž jí pustil a páčkou rozsvítil světlo. V tu ránu Emily přestala křičet, protože poznala neznámého muže. Byl to její kolega z práce, Robert.

Emily se ulevilo, že to je její kolega z práce, ale to nemělo dlouhého trvání Robert si sáhl do kapsy a vytáhl krabičku a v ní byl bílý prášek a začal ho vdechovat do sebe. Po chvíli se zeptal Emily, jestli nechce také. Emily odmítla, tak Robert schoval krabičku a začal Emily obtěžovat. V tu ránu se otevřely dveře a něco stáhlo Roberta s sebou. Emily viděla jenom, jak se Robert celý zakrvácený z posledních sil snaží vylézt zpátky do vagonu a slabým hláskem na Emily šeptá: „Uteč!“

Emily začala utíkat do nejbližší stanice metra, ale bohužel východ z metra byl už zamčený. Emily si sedla nevěříc, že se dostane z metra živá. Najednou se tam objevil malý pejsek. Chvilku byl s Emily a pak se rozeběhnul do ventilační šachty. Emily ho následovala a tam byli dva spící bezdomovci, muž Adam a žena Aneta. Emily Adama vzbudila a nabídla mu 200 Kč, když ji dovede k hlídači. Adam souhlasil a vzbudil Anetu a řekl jí, že půjde Emily doprovodit k hlídači.

Tak šli k hlídači, nestihli dojít ke dveřím a viděli plazícího Roberta, jak se snaží dolézt do stanice metra. Adam mu šel pomoci a uviděl, jak mu někdo vytrhl kus zad z těla. Adam ho dotáhl do stanice metra a řekl, že s tím nechce mít nic společného a odešel. Emily zazvonila na zvonek hlídače, ozvalo se: „Co si přejete.“ Emily s pláčem křičela: „Mám tady raněného!“

Hlídač se podíval do kamery a opravdu tam ležel téměř mrtvý člověk. Už sahal po telefonu a v tu ránu mu někdo podříznul krk. Byla to ta samá osoba, co Robertovi vytrhla z těla kus zad. Emily slyšela jenom děsivé chroptění. Emily dostala strach a otočila se na Roberta, ten byl už ale mrtvý, tak se rychle obrátila a běžela za Adamem. Když se Adam vracel za Anetou, čekalo ho nemilé překvapení. Zatímco šel s Emily k hlídači, byl u Anety neznámý vrah. Jenom došel k ventilaci, už viděl krvavou stopu po tažení těla. Když ho Emily doběhla, vydali se spolu hledat Anetu.

Adam a Emily se dostali až na koleje a najednou Emily slyší takové divné zvuky. Zastaví se a vykřikne. Metro! Adam a Emily se rozeběhli a najednou Emily Adama v poslední vteřině zatáhne do tunelu. V tu chvíli metro zastavilo. Adam s Emily se šli podívat do metra. Adam šel první. Chtěl přejít spoj vagonu a najednou ho něco popadlo za hlavu a udělalo mu tři velké díry do hlavy. Byl na místě mrtvý. Emily se rozeběhla tunelem, ale to nevěděla, že se v těch tunelech ztratili dva muži, co tam pracovali.

Emily utíkala jakýmsi skladem pronásledovaná vrahem, co zabil Adama, Anetu, hlídače a Roberta. Emily se schová a po chvilce rozsvítí baterku, co najde vedle sebe. Naproti ní klečí vrah. Nevypadal jako člověk, byl tak ošklivý a neměl na sobě skoro nic až na otrhané kraťasy a neuměl vůbec mluvit. Z toho šoku Emily omdlela a probrala se až v kleci s vodou, která přicházela ze stoky. Naproti ní byl jeden ze dvou ztracených čističů odpadních vod - Dan a vedle něj bylo mrtvé tělo toho druhého čističe Toma. Vrah Toma vzal a hodil ho do jámy, aby nakrmil své krysy. Zatímco Toma házel krysám, Emily a Dan se stačili dohodnout na útěku. Emily podplavala klec a vylezla otvorem druhé klece vedle ní. Praštila vraha po hlavě železnou trubkou, co našla na zemi. Chvíli mu trvalo, než se vzpamatoval. Tak Dan a Emily měli dost času na útěk, ale vrah je po čase dostihnul.

Schovali se do dřevěné boudy poblíž kolejí metra, ale to jim nebylo nic platné, vrah je našel. Strhla se mezi vrahem a Danem rvačka. Dan si nevšiml velkého hřebíku vedle něj. Vrah s ním škubl a Dan spadl hlavou na ten hřebík. Emily začala utíkat, ale zakopla blízko u kolejí s vysokým napětím. Naštěstí vrah zakopl o Emily a spadl do kolejí a po chvíli tam jelo metro. Emily celá unavená se zvedla, došla do stanice metra a tam si sedla a najednou vidí lidi, co jdou do práce…

Pavla Chvojková, 8. ročník
ZŠ a MŠ Ruská ulice 2059, Litvínov

Pavla Chvojková

Zobrazení: 32430

Hodnocení: 2.1 (1178 hlasů)

Související články:

 

12. 12. 2012

 
 

Hrůza v tunelu

Autor

Pavla Chvojková

Vyhledat:
Ulyana Piskunova - Brrrr17. 5. 2013 17:31 

Už nikdy nepůjdu do metra! Ten horor se ti povedl.

zp - nevim8. 7. 2013 14:52 

nečetla jsem to celé,ale štípaly mě z toho oči.
mam dojem,že tam bylo neco o metru.
nastesti v mem meste neni metro:)

Lenka Ježková - Uch15. 10. 2015 10:11 

Hodně, hodně děsivý.
Proč musím každý den jezdit metrem do školy?

«
1/1
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Pavla Chvojková

Zobrazení: 32430

Hodnocení: 2.5 (480 hlasů)

 

12. 12. 2012