Strašné letní noci

Autor

Terezie Hoblíková

Tento příběh je podle skutečné události, která se mi stala v létě 2012 na naší chatě.

Jednou v noci jsem se probudila, protože jsem musela jít na záchod. Jelikož máme WC v kůlně, musela jsem sejít dolů. Byla jsem rozespalá, tak jsem lezla pomalu. Když jsem si konečně ulevila, uviděla jsem na zemi kapku krve. Myslela jsem, že se mi to jen zdá. Zkoušela jsem lépe zaostřit zrak. Protírala jsem si oči, ale kapka tam byla. Když jsem vyšla, uviděla jsem další dvě kapky, které směřovaly do chaty. Najednou se mi srdce rozbušilo až v krku. Nevěděla jsem, jestli mám jít vzbudit rodiče, nebo pátrat sama. Rozhodla jsem se, že budu hledat sama. Rozsvítila jsem po celé chatě, prohledala jsem každý kout s nožem v ruce, jestli se tam někdo neschovává. Znovu se vrátila do kůlny, kde jsem také prohledala každý kout. Poté jsem se ještě podívala nad dveře od kůlny na okénko, že by se někdo mohl pořezat, když sem lezl. Čekala jsem každou chvíli, že někdo odněkud vyběhne. Ale naštěstí ne.

Když jsem nikoho nenašla, konečně jsem si sedla a přemýšlela, jak se tam vzaly ty kapky. Asi po pěti minutách mi to docvaklo. Byl to náš kocour, který ulovil myš a v kůlně si ji třikrát položil, jestli se ještě pokusí utéct. Když jsem ještě zašla do kuchyně, našla jsem vyvržená střeva z oné myši neboli kočičářovy večeře. Radši jsem se podívala ještě jinde, jestli nenajdu jiné ostatky myši. Když jsem si šla asi po hodině hledání lehnout, musela jsem dlouho do noci přemýšlet o tom, co se stalo. Ráno jsem vše pověděla mamce. Ona řekla, že jsem je měla radši vzbudit, co kdyby tam opravdu někdo byl a něco by se stalo.

O několik dní později měla moje mamka hrozný sen. Byli jsme na chatě a jí se zdálo, že někdo vykukuje ze schodů na půdu. Když se otočila, něco se mihlo zpět. Když asi po třetí se toto stalo, mamka toho už měla dost. Vzala ten největší nůž, co jsme měli v kuchyni, a šla na půdu. Tam narazila na velmi ošklivou holku, která se jí pořád vysmívala do obličeje. Když do ní mamka začala bodat nožem, ona se jí smála, že jí nikdy nezabije. Až jí máma bodla do nějakého místa na boku a konečně ji zabila. V tu chvíli si ulevila, ale začala mít výčitky, co má dělat. Jestli se má udat na policii, že někoho zabila, nebo jestli tu holku má někam v lese zahrabat. V tu chvíli se probudila. S velkým neklidem pomalu usínala.

Ráno nám to vše pověděla a já se bála chodit sama spát na půdu. Proto jsem si každý večer s sebou brala našeho psa. Kdyby něco, začal by štěkat. A takhle jsem prožívala prázdniny.

Terezie Hoblíková, 9. ročník
ZŠ a MŠ Ruská ulice 2059, Litvínov

Terezie Hoblíková

Zobrazení: 25836

Hodnocení: 2.1 (1153 hlasů)

Související články:

 

4. 12. 2012

 
 

Strašné letní noci

Autor

Terezie Hoblíková

Vyhledat:
Barbora Broklová - bez titulku4. 8. 2015 14:41 

Moc pěkné. Ale chvíli jsem se bála, že tam byl vážně duch! ;-)

«
1/1
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Terezie Hoblíková

Zobrazení: 25836

Hodnocení: 2.6 (621 hlasů)

 

12. 12. 2012