Na ZŠ Pulická v Dobrušce vycházel nejprve školní časopis pod vedením učitelů českého jazyka, avšak po dvou až třech číslech tato aktivita ustávala. Se zavedením volitelného předmětu Mediální výchova se nyní daří časopis vydávat pravidelně. A jeho jednotlivá čísla mají velmi slušnou úroveň!

Každý rok s novým názvem

Na tvorbě časopisu NEXT se podílí redakční rada, která v průběhu realizace jednotlivých čísel částečně mění své složení. Přispívají však i další žáci. Zajímavostí je, že každý školní rok je časopis vydáván pod novým názvem, vždy obsahujícím skupinu hlásek „EX“, tedy NA EX (2006 / 2007), XENA (2007 / 2008), EXPLOZE (2008 / 2009), EXTRÉM (2009 / 2010), NEXT 2010 / 2011). Název pro letošní školní rok zatím webové stránky školy nenabízejí…

 

Jak propagovat časopis

Nová čísla časopisu můžeme nalézt na nástěnce u sborovny. Čísla starších ročníků jsou umístěna na samostatných nástěnkách u učebny dějepisu a fyziky. Ukázky některých čísel jednotlivých ročníků jsou k dispozici na webových stránkách školy. Časopis má své předplatitele. O vydání nového čísla informuje žáky školy plakát a hlášení školního rozhlasu. Školní redakce dodává jednotlivá čísla časopisu do městské knihovny.

Kvalitní školní časopis

Jednotlivé články časopisu a jejich obrazová část splňují měřítka poctivé novinářské práce. Obsah časopisů bývá tematicky zaměřen. Povšimněte si skvělých reportáží a fotoreportáží, komentářových článků. Zajímavým podnětem pro další redakce může být systém patronů jednotlivých tříd, kteří nabízejí zpravodajské informace o dění nejen ve třídách.

Zdroje:

• Webové stránky školy: http://www.zs-pulicka.dobruska.cz/casop.html

• Kvalitní školní časopis – shrnutí k certifikaci

Příloha:

Školní časopis: NEXT, duben, 2011

Dalibor Dudek

Zobrazení: 42803

Hodnocení: 2.2 (1861 hlasů)

Související články:

 

13. 9. 2011

 
Tyto přílohy jsou přístupné pouze přihlášeným uživatelům. Registrujte se, prosím.
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Dalibor Dudek

Zobrazení: 27918

Hodnocení: 2.7 (719 hlasů)

 

14. 9. 2011