Šotek vymyslel, že si do pokojíčku pořídí knihovničku, kterou bude plnit jen samými krásnými knihami. Jenže, jak je Šotkovi podobné, nemůže se teď rozhodnout, jaké knížky si do ní má pořídit. Nechce tam mít jen tak ledajaké knížky! Usmyslil si, že to budou ty nejlepší pohádky, básničky, cestopisy, povídky a příběhy, které kdy byly napsány.

Šotkovi můžete pomoci právě vy, kluci a holky. Napište mu dopis o tom, jaká kniha je podle vás ta nej, jaké postavy v ní vystupují, co tam zažívají, co jste si díky nim uvědomili, zkrátka, proč máte tu knížečku tak rádi a proč by jí měl Šotek ve své knihovně vyčlenit nějaké pěkné místečko.

Vaše dopisy můžete posílat Šotkovi na e-mailovou adresu sotek@sotkoviny.cz. Vaše vydařené dopisy vystavíme na tyto webové stránky, aby si i ostatní šotkové a děti mohli doplnit své knihovničky o další skvělý přírůstek. A aby si pak na webu mohli o knize povídat. Třeba na knížku budou mít trochu jiný názor, třeba se jim v ní bude líbit něco jiného než vám, nebo vám naopak dají za pravdu.

Tak už víte, jaký tip Šotkovi dáte? A víte také, co mu o knížce napíšete? Pokud by vám psaní dopisu činilo problémy, podívejte se do přílohy, kde se dozvíte, jaké informace by si Šotek o knížce rád přečetl.

Tereza Srpová

Zobrazení: 53448

Hodnocení: 2.5 (2408 hlasů)

Související články:

 

24. 1. 2011

 
 
 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Tereza Srpová

Zobrazení: 53678

Hodnocení: 2.7 (1400 hlasů)

Související články:

 

24. 1. 2011