Časopis ChrastPark nás zaujal již během soutěže Náš časopis 2010; ještě se „nevešel“ mezi deset oceněných, ale mezi stovkou přihlášených školních časopisů se rozhodně neztratil. O rok později již obdržel druhé místo v soutěži Školní časopis roku 2011 Pardubického kraje. A přesvědčil svojí kvalitou také nás.

Od prvních pokusů k vlastnímu webu

Časopis vytvářejí školní redaktoři od roku 2005. Jeho název je výsledkem školního referenda. Šéfredaktorka paní učitelka Alena Šlechtová, spolu s grafičkou a web-designerkou, paní učitelkou Vlaďkou Mokrou, mají kolem sebe řadu šikovných redaktorů. Časopisu přispívá rovněž několik externích dopisovatelů. Redakční radu tvoří převážně žáci 2. stupně základní školy. Redaktoři komentují a zaznamenávají dění ve škole. Pravidelné rubriky: Ze školy, Chrast, Móda, Máme rádi zvířata, Věda a technika, Sport, Píšeme a malujeme a Recenze si jistě získaly své stálé čtenáře. Od roku 2011 má časopis svůj web.

Kvalitní školní časopis

Do článků časopisu ChrastPark není těžké se začíst. Mívají vysokou kvalitu. Zdařilé bývají rozhovory a reportáže (doplněné kvalitními fotografiemi). ChrastPark má svůj nezaměnitelný vzhled, drobné, a přesto nepřehlédnutelné původní logo. Pěkně graficky řešené je stručné zpravodajství. Kvalitní a čtivé bývají recenze. Ocenili jsme zejména stálé rubriky. Časopis nabízí četbu na pokračování a další původní tvorbu žáků.

Zdroje:

• Web školy: http://www.skola-chrast.net/htm/chrastpark.htm

• Web časopisu: http://chrastpark.chytrak.cz/

• Profil školy: http://www.facebook.com/pages/Z%C5%A0-Chrast/361291183947

Příloha:

Školní časopis: CHRASTPARK, červen, 2011

Dalibor Dudek

Zobrazení: 47929

Hodnocení: 2.3 (2219 hlasů)

Související články:

 

12. 9. 2011

 
Tyto přílohy jsou přístupné pouze přihlášeným uživatelům. Registrujte se, prosím.
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Dalibor Dudek

Zobrazení: 29483

Hodnocení: 2.7 (796 hlasů)

 

12. 9. 2011