Loňský školní rok napsal hezkou sedmičku k počtu let vydávání školního časopisu na ZŠ Miloše Šolleho v Kouřimi. V říjnovém čísle (2010) školního časopisu Puzzlík se píše: Idefix končí, Puzzlík začíná…Důležitá informace pro všechny příznivce tohoto časopisu, vždyť ještě v září 2010 vyšel pod názvem Idefix! Návrh na změnu vzhledu i názvu časopisu vzešel od nové redakce. K obojímu jim můžeme pogratulovat. Věřím, že časopis zaujme i vás.

Časopis k nepřehlédnutí

Školní časopis Puzzlík se může pochlubit tištěným nákladem sto kusů. Dětem je časopis rozdáván zdarma. O vydání nového čísla se žáci dozvídají na vývěsce ve škole, ostatní příznivci časopisu pak na vývěsce ve městě nebo na webové adrese školy. Zde je navíc možno prolistovat i starší čísla časopisu. Informace o životě školy, které časopis nabízí v rubrice „Proběhlo – proběhne“, si na internetu pročítají s oblibou i mnozí rodiče žáků.

Kvalitní školní časopis

V jednotlivých číslech časopisu si povšimněte kvalitních rozhovorů, reportáží i zpravodajství. Na velmi slušnou úroveň se vypracovaly používané fotografie. Je třeba ocenit funkční rozložení rolí v redakční radě časopisu. O grafiku, jednotlivé rubriky a zpravodajství se starají žáci od pátého do devátého ročníku; své zastoupení v redakční radě mají tedy i žáci prvního stupně. Opomenout nelze šéfredaktorku paní učitelku Marii Bílkovou; té se dostalo nevšedního ocenění od redaktorů, když v průběhu diskuze nad novým názvem časopisu vážně uvažovali o pojmenování časopisu BÍLKOVINY (Školní noviny, které si oblíbíte). Žáci pak v prvním čísle Puzzlíku veřejně poděkovali paní učitelce za veškerý čas, který časopisu věnuje.

Jednotlivé ročníky časopisu jsou ke zhlédnutí na adrese:

http://www.zsk.cz/IDEFIX/idefix.html

Zdroje:

• Web školy: http://www.zsk.cz/

• Kvalitní školní časopis – přihláška k certifikaci s plánem zlepšení

• Kvalitní školní časopis – shrnutí k certifikaci

Příloha:

Školní časopis: PUZZLÍK, červen, 2011

Dalibor Dudek

Zobrazení: 45278

Hodnocení: 2.1 (1815 hlasů)

 

14. 9. 2011

 
Tyto přílohy jsou přístupné pouze přihlášeným uživatelům. Registrujte se, prosím.
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Dalibor Dudek

Zobrazení: 28609

Hodnocení: 2.3 (523 hlasů)

 

14. 9. 2011