Ve středu 9. března 2011 se žáci ze Základní školy dr. Milady Horákové setkali s redaktory Olomouckého deníku, se kterými si povídali o tom, jak se dělají noviny. Debata proběhla v Knihovně města Olomouce (pobočka Brněnská).

Setkání žáků s redaktory je součástí Výstavy školních časopisů a literárních sborníků, kterou pořádá občanské sdružení Abeceda. Jak již bylo řečeno, na besedu přišli žáci ze Základní školy dr. Milady Horákové, která vydává svůj vlastní školní časopis Rozpraš (www.zsroznavska.cz/?cat=6). Žáci si nejdříve prohlédli celou výstavu. Pak jim redaktorka Petra Opletalová a šéfredaktor Josef König z Olomouckého deníku povídali o tom, co vše patří k práci novináře. Následovala řada zajímavých dotazů, které přítomným novinářům kladli nejen žáci, ale také ředitelka knihovny, vedoucí oddělení pro děti a mládež a paní učitelka, která s dětmi školní časopis tvoří.

Po besedě se ještě představil předseda občanského sdružení Abeceda Radek Sárközi, který zodpověděl poslední otázky ohledně tvorby školního časopisu a rozdal žákům pracovní listy plné zajímavých úkolů. Podle zápisů v návštěvní knize soudíme, že se žákům celá akce líbila.

Na výstavě si můžete prohlédnout nejlepší školní časopisy a sborníky, které se zúčastnily loňských soutěží Náš časopis 2010 a Nadílka našich dílek 2010. Více se o výstavě dozvíte v tomto článku: http://www.sotkoviny.cz/fotogalerie/putovni-vystava/vystava-prave-zacala.

Podívejte se na fotky z besedy (fotogalerie).

Tereza Srpová

Zobrazení: 43826

Hodnocení: 2.0 (1539 hlasů)

Související články:

 

18. 3. 2011

 
 
Vyhledat:
«
0/0
«
Příspěvky do diskuze mohou zasílat pouze přihlášení uživatelé.

Tereza Srpová

Zobrazení: 42949

Hodnocení: 2.3 (775 hlasů)

Související články:

 

18. 3. 2011