Zaujaly vás školní časopisy nebo literární sborníky z našich soutěží? Chtěli byste je vidět na vlastní oči? Pročíst si je a listovat jimi? Potom určitě navštivte naši výstavu, která postupně objede všechny české a moravské knihovny. Výstava byla zahájena ve středu 2. 3. 2011 v olomoucké knihovně (pobočka Brněnská), kde bude otevřena až do konce března.

Na výstavě uvidíte panely s časopisy a sborníky, které zvítězily v soutěžích Náš časopis 2010 a Nadílka našich dílek 2010. Přečtete si ukázky zajímavých rozhovorů, povídek, komiksů, foto příběhů či anket. Můžete se potěšit pěknými obálkami, originálními obrázky a fotkami. Věříme, že se vám ukázky budou tak líbit, že brzy začnete tvořit vlastní školní časopis nebo sborník. Pokud již na škole časopis či sborník vydáváte, pak by se naše výstava mohla stát inspirací k tomu, abyste se ho pokusili nějakým způsobem vylepšit. Právě proto jsou součástí výstavy i rady a nápady, jak by měla taková skvělá dílka vypadat. Kromě toho jsme pro vás připravili ještě něco navíc – pracovní listy s několika zábavnými úkoly, které si můžete zkusit vyplnit buď přímo na výstavě, ve škole s učitelem, nebo doma s rodiči.

Podívejte se do fotogalerie, jak výstava vypadá.

Na středu 9. 3. 2011 jsme na 10. hodinu do knihovny pozvali i zajímavého hosta – Petru Opletalovou, redaktorku Olomouckého deníku. Pozvaní žáci si s ní budou moci povídat o tom, jak se tvoří noviny.

Pobočku Brněnská Knihovny města Olomouce najdete na nám. Republiky 1, webové stránky knihovny jsou www.kmol.cz. Srdečně zveme všechny žáky a učitele, dospělé i děti, aby se přišli inspirovat ukázkami nejlepších časopisů a sborníků z mimopražských základních škol.

V příštích měsících výstava poputuje do těchto knihoven:

• Duben 2011: Jihlava, dětské oddělení Městské knihovny

• Květen 2011: Český Krumlov, Městská knihovna

• Červen 2011: Hradec Králové, dětské oddělení. Městské knihovny

• Září 2011: Zlín, Krajská knihovna Fr. Bartoše, oddělení pro děti a mládež

• Říjen 2011: Brno, Knihovna J. Mahena

 

Tereza Srpová

Zobrazení: 45068

Hodnocení: 2.0 (1534 hlasů)

Související články:

 

7. 3. 2011